TUBE - PT 2017 - pakiet BLUE (maj 2017)

TUBE - PT 2017 - pakiet BLUE (maj 2017)

W dniu 30 maja 2017 roku przeprowadzono sesję badań biegłości poprzez porównania międzylaboratoryjne TUBE - PT w zakresie pakietu BLUE. Była to już 3 edycja badań pakietu BLUE obejmującego zakres parametrów takich jak:

  • Strumień objętości
  • SO2
  • CO
  • NO2

W ramach organizowanych porównań międzylaboratoryjnych udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane etapy badania. Aktualnie odbywa się etap gromadzenia wyników uzyskiwanych przez poszczególne ekipy po czym nastąpi ich analiza.

W badaniach udział wzieli przedstawiciele laboratoriów z terenu całego kraju. Dziękujemy wszystkim ekipom za uczestnictwo w organizowanych badaniach i zapraszamy do udziału w kolejnych seriach.

Przypominamy, że w tym roku przewiduje się zorganizowanie jeszcze jednej edycji badań TUBE - PT - tym razem obejmującej pakiet WHITE (tj. strumień objętości + TOC). Badania obejmujące pakiet WHITE przewidziane są na 26.09.2017 roku. Jako termin rezerwowy wskazany został natomiast dzień 3 października 2017 (termin rezerwowy wyznaczany jest na wypadek wystąpienia np złych warunków atmosferycznych uniemożliwiających przeprowadzenie badań). W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z naszą pracownią badań biegłości. Udostępnimy Państwu kartę zgłoszeniową, która po wypełnieniu i odesłaniu jest podstawą udziału w badaniach.