ADAPTERRA

Adapterra_lemitor

W dniu 4 listopada 2019 w przestrzeniach Instytutu Planowania i Rozwolu Miasta Pragi (IPR CAMP Praha) odbyła się konferencja poświęcona problemom zmian klimatu i ich skutków dla funkcjonowania obszarów miejskich. Konferencji towarzyszyły warsztaty i seminaria a jednym z elementów wydarzenia było również ogłoszenie zwycięzców w konkursie Adapterra Awards 2019.
 
Nagrodzono inicjatywy, które zdobyły najwyższe uznanie wśród grona jurorów a także - po raz pierwszy - zaprezentowano projekty z Polski. Warto bowiem wspomnieć, że w ramach tegorocznej edycji konkursu Adapterra zgłaszane mogły być również propozycje projektów zagranicznych. Wprawdzie nie uczestniczyły one w samym konkursie jednak zostały zaprezentowane i uwzględnione w tworzonej baziedobrych  projektów. Mamy nadzieję, że kierunek ten będzie kontynuowany w kolejnych edycjach konkursu dając dobry obraz jak w praktyce Europa Środkowa realizuje adaptację do zmian klimatu.
 
Więcej o projekcie ADAPTERRA znaleźć można na stronie www.adapterraawards.cz
 
Zachęcamy do zapoznania się również z projektem LIFE Tree Check, który poświęcony jest adaptacjom miast do zmian klimatu.