Laboratorium Badawcze LEMITOR to synonim szerokiej oferty akredytowanych pomiarów emisji do powietrza oraz imisji w powietrzu. Usługi realizowane są przez doświadczony zespół z wykorzystaniem różnorodnych metod adekwatnych do danego zlecenia, np. aspiracyjnej, elektrochemicznej czy spektrofotometrycznej. Umiejętnie korzystamy z najnowszych dostępnych technik ale tam gdzie zasadne – pozostajemy wierni sprawdzonym rozwiązaniom. Nasze kompetencje pozwalają nam zawsze dobrać optymalne rozwiązanie.
Naszym celem zawsze jest uzyskanie dokładnej i precyzyjnej informacji o wielkości zanieczyszczenia. Dlatego też każdorazowo usługa obejmuje kilka niezbędnych faz, a sam raport z badania to ukoronowanie całego procesu.
Przygotowanie
- po otrzymaniu zlecenia kontaktujemy się, aby ustalić warunki techniczne wykonania pomiaru oraz zidentyfikować oczekiwania Klienta co do wymogów formalnych, zgodnie z którymi badanie ma być przeprowadzone
- w razie potrzeby służymy radą i pomocą, a jeśli to niezbędne – zaoferujemy również przygotowanie miejsca pomiaru poprzez montaż króćców pomiarowych zgodnie z obowiązującymi przepisami
- ustalamy termin dogodny dla każdej ze strony i przyjeżdżamy
Pomiar
- w uzgodnionym terminie stawiamy się w wyznaczonym miejscu i wtedy realizujemy pomiary emisji zanieczyszczeń do powietrza; niektóre z parametrów mierzone są bezpośrednio na miejscu, a do dalszej analizy laboratoryjnej pobierane są również próbki gazów odlotowych (emisja) lub powietrza (imisja)
- nasze doświadczone ekipy pomiarowe – jeśli jest to wymagane – posiadają odpowiednie wyposażenie i przeszkolenie do pracy na wysokości
Analiza laboratoryjna
- pobrana próbka transportowana jest do laboratorium w ściśle określonych warunkach
- analiza laboratoryjna próbki przeprowadzana jest przez Laboratorium Badawcze LEMITOR, co zapewnia optymalizację kosztów i czasu wykonania usługi
- po przeprowadzeniu analizy i weryfikacji wyników sporządzane jest sprawozdanie z badań przekazywane Klientowi
Przedmiotem badań wykonywanych przez Laboratorium Badawcze LEMITOR są:
- gazy odlotowe
- gazy składowiskowe
- powietrze atmosferyczne
- próbki gazów odlotowych pobranych do roztworu pochłaniającego
- próbki gazów odlotowych pobranych na filtry
- próbki gazów odlotowych pobrane na rurki z sorbentem
- próbki powietrza atmosferycznego pobrane do roztworu pochłaniającego
- próbki powietrza atmosferycznego pobranych na filtry
- próbki powietrza atmosferycznego pobrane na rurki z sorbentem
Zakres oznaczeń wykonywanych przez Laboratorium Badawcze LEMITOR obejmuje w szczególności:
- przepływ
- stężenie i emisja SO2, CO, CO2, NO2, O2
- stężenie pyłów w emisji i imisji
- oznaczanie zawartości metali w pyle i powietrzu
- stężenie amoniaku, chloru, chlorowodoru, kwasu siarkowego, formaldehydu, izocyjanianów (MDI, TDI), siarkowodoru, fluoru i fluorków w powietrzu i gazach odlotowych
- oznaczanie związków organicznych w powietrzu i gazach odlotowych
- oznaczanie zawartości LZO (Lotnych Związków Organicznych) w gazach odlotowych (jako TOC)
Na każdym etapie realizowanych prac, jeżeli tylko zaistnieje taka potrzeba, zespół laboratorium liczyć może na wsparcie Pracowni Konsultingowej LEMITOR. Ogranicza to koszty i czas realizacji zadania w sytuacji kiedy niezbędnym okazuje się np. zdiagnozowanie potrzeb w zakresie wymagań prawnych dla realizowanych usług pomiarowych.
Kompetencje Laboratorium Badawczego LEMITOR umożliwiają zapewnienie wsparcia i koordynacji prac badawczych w dowolnie uzgodnionym zakresie. Szeroka sieć partnerów – w tym innych uznanych i rozpoznawalnych na rynku laboratoriów badawczych – umożliwia zaoferowanie kompleksowej realizacji złożonych zadań.
Usługi świadczone są przez Laboratorium Badawcze LEMITOR akredytowane są zgodnie z normą PN-EN/ISO 17025 przez Polskie Centrum Akredytacji.
Zachęcamy do zapoznania się z zakresem akredytacji AB 912 co pozwoli poznać dokładnej aktualny obszar akredytowanych pomiarów i badań.
Sprawdź kompetancje
Akredytacja
Akredytacja PCA zgodna z ISO 17025.
Laboratorium Badawcze LEMITOR posiada certyfikat akredytacji o numerze AB912 wydany przez Polskie Centrum Akredytacji (PCA). Wdrożenie i stosowanie normy ISO 17025 przez laboratorium zapewnia, że wykonywane badania są zgodne z systemem jakości, a otrzymywane wyniki są dokładne, miarodajne i rzetelne.